Iron 767
Produktet kan være være vist med ekstraudstyr og i forskellige modelvarianter.
Iron 767
Performance er kodeordet på de svensk bygget Iron både. Her får du en centerkonsolbåd med store anvendelsesmuligheder. Ud over at den er ekstremt velsejlende og sødygtig får du dobbelt sideplads ved styrekonsol samt sofagruppe og stort bord agter. Her er mulighed for daycruising, vandsport, lystfiskeri og solbadning. Båden er udstyret med digitalt instrumentbord, elektronisk gear/gas og meget mere. Alt i alt en top udstyret moderne båd med lavt tyngdepunkt, højt fribord og selvlænsende cockpit.
Denne båd er solgt fra ny af BOATHOUSE og altid serviceret, vedligeholdt og vinteropbevaret indendørs hver vinter hos BOATHOUSE.
BEMÆRK KUN 86 TIMER PÅ MOTOREN.
Mål
| Længde | 7.72 m |
| Bredde | 2.44 m |
Specifikationer
| Mærke | Iron |
| Vægt | 1300 kg |
| Max. personer | 8 |
| Byggeår | 2021 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Instrumenter | Simrad nss evo III |
| Hk | 350 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2021 |
| Bådens tilstand | Pæn og velholdt |
| Lokation | Boathouse |
| Type | 767 |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 2021 |
| Værft Land | Sverige |
| Topfart med 2 personer | 50 knob |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 6 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Kørte antal timer | 86 |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Solgt | Nej |
Materiale
Iron 767
449.900 DKK
Vejledende udsalgspris
Udvalgte data
| Mærke | Iron |
| Længde | 7.72 m |
| Bredde | 2.44 m |
| Søsat år | 2021 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Motor årgang | 2021 |
Varenr: Iron 767